Tauragė stoja į kovą prieš atominius monstrus
 
2012 m. balandžio 27 d.
 

Privalomo referendumo iniciatyvinė grupė lankėsi Tauragėje. Savivaldybės salėje susirinkę aktyvūs miesto ir rajono piliečiai aptarė kaip pasiekti, kad rajone būtų surinkta ne mažiau penkių tūkstančių parašų už referendumą.

Susirinkimą organizavusi Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė sakė, kad visų valstybės ir savivaldos įstaigų pareiga padėti pilietinei iniciatyvai rinkti parašus. Anot A.Norkienės, tauragiškiams ši iniciatyva ypatingai svarbi, nes rajono pašonėje Rusija planuoja statytis naują atominę elektrinę (prie pat Nemuno), tuo tarpu Tauragė turi ambicingų atsinaujinančios energetikos plėtros planų."

Anot referendumo iniciatyvinės grupės atstovų, vienintelis kelias sustabdyti rusišką atominės projektą - paskelbti, kad Lietuva nepirks elektros iš naujos Baltijos branduolinės jėgainės ir nepritars naujų jungčių su Kaliningradų statyboms. Lenkija jau yra paskelbusi, kad nepirks Kaliningrado branduolinės elektros. Tačiau Lietuva negali pradėti rimtos kovos prieš pavojiną naują "Černobylį" šalia savo sienų, kol pati stato naują "Fukušimą" prie Visagino.

Susirinkime dalyvavęs Tauragės rajono tarybos narys Sigitas Mičiulis kalbėjo, kad „Tauragė jau dabar parduoda elektros energiją, pagamintą iš vėjo į bendrus tinklus. Vos tik atsinaujinančių išteklių sektorius ėmė augti, tuoj pat apie šią sritį atsirado daugybė mitų bei stereotipų, neturinčių jokio realaus pagrindo. Rajonas turi vieną mažiausių šilumos kainų. Tauragė turi ambicingų planų statyti saulės, vėjo, biomasės jėgaines, kurios jau dabar kuria darbo vietas provincijoje. Anot Sigito Mičiulio, atominės energetikos kaina, skaičiuojant visus paslėptus kaštus ir subsidijas yra diždiausia iš visų energetikos rūšių. Tai rodo ES mokslininkų tyrimai, kurių vertimą galima rasti čia.

Lietuvai reikia ne elektros, o darbo vietų. Beje, elektros vartojimą reikia ne didinti, o mažinti. Juk šiuo metu visas pasaulis kalba apie energijos taupymą. Japonija po Fukušimos sumažino vartojimą 20 procentų.

Susitikimę dalyvavęs Tadas Pauparis pristatė savo sukurtą projektą - Alternatyvios energijos šaltinių išdėstymo schema.

"Mūsų sukurtame internetiniame žemėlapyje galima pamatyti, kur šiuo metu veikia ir kur planuojamos naujos kartos saulės, vėjo ir kitos elektrinės, koks jų galingumas ir t.t. Kol kas sudėjome duomenis iš savo rajono, bet norime, kad žemėlapyje pasimatytų visos Lietuvos atsinaujinančios energetikos potencialas, patvirtintas savivaldybių bendrais ir detaliais planais. Pažvelgus į šį žemėlapį tampa akivaizdu, kad atominė enrgetika yra praeitis, kurią reikia kuo skubiau pamiršti".

Privaloma referendumo iniciatyva kasdien sulaukia vis daugiau remiančių. Mus remia ir parašus pradeda rinkti įmonės, organizacijos, valstybės įstaigos. Šią savaitę parašų rinkimo ėmėsi Klaipėdos medicinos įmonė „Salvija", „Baltijos aplinkos forumas", energetikos įmonė „Klaipėdos energija", žemės ūkio bendrovė „Agrokoncernas", viešoji įstaiga „Ekologinis augimas", taip pat šimtai valstiečių ir žaliųjų sąjungos savanorių iš visos Lietuvos miestų ir rajonų.

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: